TVP.PL INFORMACJE SPORT KULTURA ROZRYWKA VOD SERWISY TVP.PL PROGRAM TELEWIZYJNY

Randka

Czas trwania 04:10

Randka

Zosia kogoś poznała. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie powiedziała, że świetnie gotuje. Teraz Tomek przygotowuje kolację dla dwojga. Dziś w menu czekoladowe muffiny z chilli. Zapowiada się smakowicie.

PIEKIELNIE PYSZNE MUFFINY

przygotowanie:

Gorzką czekoladę i masło kroję na mniejsze kawałki. Przygotowuję kąpiel wodną – potrzebuję małego garnka i miski, w której będę rozpuszczać masło z czekoladą. Zagotowuję wodę w garnku i układam na nim miskę. Wody musi być tyle, żeby nie dotykała miski. Najpierw rozpuszczam masło, potem dodaję czekoladę i mieszam aż powstanie jednolita masa i odstawiam do ostygnięcia. W MUMie ubijam jajka z cukrem, dodaję kakao i szczyptę soli i chilli. Miksuję całość na małych obrotach. Dodaję rozpuszczoną czekoladę z masłem i mieszam łyżką. Mleczną czekoladę kroję w kostkę i łączę z masą. Muffinkowe foremki/papiloty napełniam do 3/4 wysokości i piekę 25 minut w 180 stopniach – po wyjęciu nakładam na każdą babeczkę łyżeczkę konfitury różanej.

TIP –  świeżość jajka

Żeby sprawdzić czy jajko jest świeże – można na przykład włożyć je do szklanki z wodą – jeśli opada na dno – znaczy, że dobre ;)